Na které ruce se nosí hodinky?
Brand awareness

Na které ruce se nosí hodinky?

Hodinky nejsou jen praktickým ukazatelem času, díky kterému nemusíte z kabelky vytahovat mobil. Jsou i módním doplňkem, který podtrhne váš styl. Víte ale, jak je správně nosit? Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se nosí pravě na levé ruce? Budeme muset zabrousit do historie, abychom si na otázky odpověděli.

Hodinky se staly fenoménem během druhé světové války. Nejprve se nosilly na krku, poté v kapse, až pak se přesunuly na ruku. V té době nebylo možné posoudit, zda se více nosily na levé nebo pravé ruce, protože korunka (malá vystouplá součástka hodinek, pomocí které se seřizuje čas) byla umísťována k číslu dvanáct, tedy nahoru nad ciferník, a nepřekážela tak na žádné straně.

Válka přispěla k masovému rozšíření hodinek, protože byly nezbytnou výbavou každého vojáka. Tak došlo k přemístění korunky na místo, kde je číslo tři. Vojáci si totiž hodinky nasazovali na levé zápěstí, aby pravou rukou mohli hodinky a korunku nastavovat. Toto umístění se uchytilo i díky tomu, že větší počet lidí (90 % populace) jsou praváci a tak jim to více vyhovuje.

Na Fade.cz Vám s výběrem hodinek rádi pomůžeme. Napište nám, zavolejte nebo rovnou objednejte ze stovek modelů hodinek značky Guess. Vybírat můžete z pánských hodinek Guess a dámských hodinek Guess se silikonovým nebo kovovým řemínkem z nerezové oceli. Klasické, elegatní, digitální nebo sportovní hodinky ve zlaté, stříbrné, černé, modré, růžové ći jakékoli jiné barvě.

Pro usnadnění volby, jsme pro vás vybrali
TOP 6 nejnovějších hodinek:

Guess – Hodinky Cosmo, Stříbrná barva
Guess
Hodinky Cosmo
3 890 Kč
Guess – Hodinky Continental, Černá, Stříbrná barva
Guess
Hodinky Continental
4 990 Kč
Guess – Hodinky Flash, Béžová barva
Guess
Hodinky Flash
3 790 Kč

Kategorie